Kategoriler

Tilt Shift

Dün,  üye olduğum gruptan  -bu ilk “tilt shift” denemem arkadaşlar,  diyen bir mail aldım. HDR ‘yi yeni çözmüş ancak ortaya daha güzel bir HDR çalışması çıkaramamış birisi için yeni bir kavram daha. Zihnim de bir sürü soru uçuşmaya başladı. Bir yandan tilt shift nedir?  Nasıl yapılır? Neden yapılır? Fotoğrafın her türüne tilt shift uygulaması olur mu? diye düşünürken diğer yandan da internette arama yapmaya başlamıştım bile.

Aramalarım sonucu doyurucu bilgiyi  bildirgec sitesinde buldum.  Üç yöntemle nasıl yapılacağını çok güzel özetlemişler. Ancak yöntemlerden birisi olan   photoshopla tilt shift nasıl yapılırı çok güzel anlatan başka bir site daha buldum. Her adımı tek tek örnek ekranla anlatmışlar.  İlginizi çekiyorsa mutlaka bakmanızda yarar var.

Ben de bir fotoğrafımı tilt shift yaptım. Aşağıda yöntemi uygulamadan önceki ve uygulamadan sonraki halini görüyorsunuz. Sevgi ve saygılar.

deniz_motor tiltshift

Use a Highlighter on this page
Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>