Kategoriler

Ne okumalı

Yazıma başlamadan önce *Pro Hr 384  CELAL ERDOGDU’na çok teşekkür etmek istiyorum. Neden mi? Çünkü kafa karışıklığı içinde yolunu bulmaya çalışan, fotoğrafçılık konusunda kendisini küçük bir çocuk gibi hisseden ben denize,  yardımlarını esirgemediği için. Bilgilerini paylaştığı için.

Her sabah olduğu gibi yoğun trafik içinde işe gitmeye çalışırken bir sürü hayaller ve düşünceler içindeydim. Fotoğrafçılık konusunda binlerce bilgi arasından hangisiyle başlayacak ve kendimi geliştirecektim. Açıkçası vakit konusunda fakirseniz, fırsat bulduğunuzda yaptığınız araştırmalar sonucu binlerce bilgiye ulaşmış , neye itibare etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, birinin size yol göstermesi, al bunu oku demesi paha biçilemez.

Ben bugün CELAL arkadaşın tavsiyesini dinleyip kendime “Photography-John Freemen” isimli kitabı amazon.com dan sipariş verdim. Hazır sipariş vermişken de bir kaç kitap daha ilave ettim. Gelsinler,  okuyayım mutlaka sizlerle paylaşacağım. Bu arada tavsiye ettiği diğer kitabı ( KOMPOSİZYON – Prof.Sabit KALFAGİL) sadece www.netkitap.com da bulabildim. Nerdeyse unutuyordum tavsiye ettiği son kitap da “Microstock Photography – Dougles Freer”. Bu kitabı da tahmin edebileceğiniz gibi amazondan sipariş verdim.

Resmini gördüğünüz ilk üç kitap tavsiye sonucu aldıklarım. Diğer iki kitap ise; nasılsa kitap sipariş ediyorum çok uzaklardan gelecekler bunlarda gelsin görelim diye kendi kafama göre sipariş ettiklerim. Okuyucu fikirlerine itibar edip yanında beş yıldızın da içi dolu olan kitaplar arasından seçim yapmaya özen gösterdim.

Bu arada mutlaka “CelâlER’den FotoMoto ” blogunu okumayı ve diğer kitaplara da göz atmayı ihmal etmeyin. Sevgiler.

Picture-1Picture-2Picture-4Picture-3Picture-5

Use a Highlighter on this page
Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>